Aircraft Grade Aluminum

Hliník, ktorý sa používa v lietadlovom priemyslu a patria medzi najodolnejšie vôbec. Požiadavky na výrobu lietadiel sú veľmi prísne, čomu zodpovedá aj kvalita tohto materiálu.

420HC STAINLESS STEEL

Vylepšená nerezová oceľ s vysokým obsahom uhlíka. Táto podoba nerezovej ocele sa osvedčila pri výrobe vysoko kvalitného náradia. Tepelným spracovaním tejto ocele bola ďalej dosiahnutá optimálna pevnosť a výdrž pri multitooloch Leatherman. Tým sa dosiahla vysoká odolnosť proti opotrebovaniu.

154CM STAINLESS STEEL

Nerezová oceľ s vysokým obsahom uhlíka a zliatiny je veľmi odolná proti korózii, navyše vydrží nabrúsená až 3x dlhšie ako 420 nerezová oceľ. Táto oceľ sa používa na niektoré prémiové prvky multitoolov Leatherman, ako sú čepele alebo vymeniteľné brity klieští.

S30V® STAINLESS STEEL

Povrchovo upravená nerezová oceľ s výnimočnou odolnosťou proti korózii, používaná najmä u nožov. S30V čepele vydržia ostré približne šesťkrát dlhšie ako 420 nerezová oceľ, ale môžu vyžadovať určité znalosti pri ostrení.

440C STAINLESS STEEL

Prémiová, korózii odolná oceľ s vysokými pevnostnými vlastnosťami, ktoré sú ideálne pre udržanie ostrie, a zároveň nie je tak citlivá na ostrenie ako ostatné prémiové ocele.

420 STAINLESS STEEL

Vysoko pevnostná nerezová oceľ sa používa u mnohých Leatherman multitoolov často na výrobu rukoväti. Vďaka vyššiemu obsahu chrómu je táto oceľ odolná proti korózii.

 

 

17-4 STAINLESS STEEL

Je známa pre svoju vysokú odolnosť a zároveň disponuje vysokou rezistenciou proti korózii.

STAINLESS STEEL

Nerezová oceľ je vysokopevnostná oceľová zliatina ideálna na výrobu ručného náradia. Ľahko odoláva korózii.

ZYTEL®

Zytel® je oteru a nárazom odolný materiál, ktorý je vložený do rukoväte pre väčšie pohodlie a zvýšenú ochranu pred poškriabaním a opotrebenie.

CARBON-FIBER

Pomer pevnosti a hmotnosti je u uhlíkových vlákien veľmi vysoký, čo je ideálne pre udržanie pevnosti a zachovaní nízkej hmotnosti. Uhlíkové vlákna majú veľa pozitívnych vlastností, ako je vysoká tuhosť, vysoká pevnosť v ťahu, nízka hmotnosť, vysoká chemická odolnosť, vysoká tolerancia teploty a nízka tepelná rozťažnosť, a preto sú veľmi populárne pri výrobe našich prémiových produktov.

TITANIUM

Ľahký, lesklý a odolný proti korózii, tento kov je používaný u niektorých Multitool Leatherman. Titan má podobné vlastnosti ako oceľ, ale iba 60% jej hustoty, takže nástroje sú ľahšie prí každodenné nosenie a použitie.

CARBIDE

Jeden z najtvrdších materiálov na svete okrem diamantu. Nástroje vyrobené z karbidu volfrámu sa používajú k účinnému a bezpečnému rozbitiu skiel pri aute a nájdete ich v multitooloch Leatherman, ktoré sú primárne určené pre IZS.

 

 

CERAKOTE™

Povrchová úprava na báze keramiky, ktorá poskytuje trvalú ochrannou vrstvou proti korózii, oteru alebo inému mechanickému poškodeniu.

BLACK OXIDE

Povrchová úprava, ktorá je ideálna v situáciách, keď by mohlo prezradenie vašej pozície mať fatálne následky. Túto úpravu ocení hlavne armáda, pretože rapídne znižuje odlesky a odrazy.

BRONZE

Bronz je materiál použitý u väčšiny Multitool Leatherman s dostupnými externými nástavcami, ktoré sú ľahko prístupné zvonku a umožňujú tak oveľa pohodlnejšie otváranie. Bronz sa tiež používa u špeciálnych nástrojov, ako je škrabka karbónu pri modeloch MUT a MUT EOD, kde je potrebné mäkšieho kovu, aby neporušil materiály s ktorými pracujete.

GLASS-FILLED NYLON

Termoplastický materiál, ktorého silu sme zlepšili pridaním sklenených vlákien. To spôsobilo vynikajúcu výdrž bez zvýšenia hmotnosti. Sklom vystužené nylonové rukoväte sú tak pevné, že nie je potrebná vnútorná oceľová konštrukcia, čím sa znižuje váha, a preto sa využívajú pri nožoch Leatherman.

 

 

DLC COATING

Je náter na báze uhlíka, ktorý vykazuje unikátne vlastnosti prírodného diamantu. Aplikuje sa proti poškriabaniu a odolnosti proti korózii.

 

 

POWDER COAT FINISH

Tento typ laku je druh ochranného povlaku, ktorý je aplikovaný ako voľne tečúca, suchý prášok, ktorý je tvrdší ako bežné farby.

6061-T6 HARD-ANODIZED ALUMINUM

Táto vysoko kvalitná hliníková zliatina, ktorá bola chemicko-tepelné povrchovo upravená je extrémne odolná a zároveň ľahká. 6061-T6 je používaná na rukovätiach Multitool Leatherman a to z dôvodu, že znižuje hmotnosť, ale zachováva pevnosť.

TYPE II ANODIZED ALUMINUM

Druhý typ eloxovaného hliníka je hliník s poréznym povlakom, ktorý poskytuje odolnosť proti korózii a opotrebovaniu.

 

 


KVALITA

Kvalita je výsledkom komplexného procesu, na ktorého konci stojí maximálnu životnosť a úžitkové vlastnosti. Multitool LEATHERMAN dnes nájdete na celom svete a vo všetkých odvetviach svetového trhu. Vďaka veľmi dobré znalosti v oblasti priemyslu, strojárstva, výroby a kontrolných postupov pri vysokých normách vyvíja LEATHERMAN Multitool tej najvyššej kvality pre bežnú potrebu aj pre profesionálov. Vďaka orientácii len na Multitool, nastavuje LEATHERMAN vysoký štandard v tomto odvetví a od konkurencie sa výrazne odlišuje použiteľnosťou Multitool, na ktoré poskytuje záruku 25 rokov. O tom, že si spoločnosť za svojou kvalitou naozaj stojí, svedčí fakt, že sa meno zakladateľa a vynálezca kategórie multitool Tima Leatherman objavuje na každom Multitool alebo nožmi. 

Všetky multitooly prechádzajú rukami kvalifikovaných inžinierov vybavených najmodernejšou technikou. Pri testovaní prechádzajú ostrými skúškami v teréne, nevyhnú sa pádom z výšky, sú vystavované deformačným tlakom a extrémnym teplotným výkyvom. Len tak vznikne to, čomu sa dnes hovorí Kvalita bez kompromisov. O kvalite týchto multitoolů sa presviedčajú užívatelia na celom svete každý deň.

DESIGN

Multitooly Leatherman sú konštruované tak, aby spĺňali vysoké požiadavky užívateľov.  Preto je veľmi dôležité dbať na súlad dizajnu a funkčnosti. Multitooly sú doplnené o veľké množstvo praktických prvkov, ktoré dopĺňa ich nezameniteľný vzhľad. Preto si nikdy multitooly Leatherman nepomýlite s konkurenčnými Multitool. Každý multitool nesie logo spoločnosti s evidenčným číslom, ktoré dokonale zapadá v každom detaile. Vzhľad multitoolů sa prispôsobuje aj odboru, v ktorom je najvhodnejšie jeho použitie. Či už sa jedná o armádne multitool MUT alebo multitool MICRA.

STAROSTLIVOSŤ O NÁSTROJ

REZ a KOROZE
Všetky Multitool sú vyrábané zo 100% vysoko kvalitnej ušľachtilej ocele. Možno ju nazývať tiež nerezová oceľ. Výnimkou sú výmenné bity, ktoré sú vyrábané z klasickej nástrojovej ocele. Je potrebné si uvedomiť, že nerezová oceľ je voči korózii iba odolná, ale aj tá bez správnej starostlivosti môže začať korodovať. V závislosti od kombinácie kovových zliatin môžu byť nerezovej ocele vysoko odolné proti korózii a relatívne mäkké (ako kuchynské príbory), alebo môžu byť ťažké, ale ich odolnosť je o určitý stupeň menšie. Naše výrobky sú vyrobené z druhého typu, takže komponenty sú silné a nože zachovávajú ostrie. Bez správnej údržby vášho Multitool tak môže dôjsť ku korózii. Váš Leatherman by mal byť pravidelne čistený, vysušený a olejovaný, aby ste ho primerane chránili proti vplyvom, ktoré korózii spôsobujú. To platí najmä, ak multitool používate vo vlhkom alebo prímorskom slanom prostredí. Po vyčistení, ošetrite olejom kĺbové spoje a všetky nástroje buď injekčným strojovým olejom, alebo olejom sa nými vzlínavými vlastnosťami (napr. WD-40). Ošetrené povrchy potom utrite leštiacim handričkou alebo utierkou.


OSTRENIE ČEPELÍ
Leatherman výrobky sa vyznačujú čepeľami, ktoré môžu byť rovné, zubaté alebo kombinované. Metódy brúsenie sa líši v závislosti od typu noža vášho Leatherman. Zubaté ostrie sa brúsi veľmi odlišným spôsobom. Rovné čepele možno brúsiť pomocou ľubovoľného štandardného vybavenia, vrátane brúsikov alebo ocílek. Ak chcete zaostriť čepeľ zúbkovanou, uistite sa, že používate systém špeciálne navrhnutý tak, aby zapadal na zúbkované okraje. Správny brúsiace systém udrží zakrivenie výrezov v zuboch čepele. Zúbkované ostrie sa brúsi iba na strane sklonu ostria. Na rovnej zadnej strane nikdy nebrúsime, inak čepeľ stratí svoje vlastnosti a postupne sa ostrie znehodnotí.


ODPORÚČAME obrátiť sa na kvalitné brúsiče alebo nožířství, aby multitool zostal tým nástrojom, ktorý ste si kúpili.


ČISTENIE
V závislosti na tom, čomu bol váš Leatherman vystavený, existuje niekoľko metód čistenia na zváženie.


Pôsobenie slanej vody
Multitool dôkladne opláchnite sladkou čerstvou vodou (najlepšie bez chlóru), vysušte a dôkladne premažte strojovým olejom alebo prípravkom WD-40. Multitool potom utrite mäkkou handričkou.


Prach, suť alebo lepkavé látky
Ak sa zachytí v Multitool medzi nástrojmi prach alebo napr. Vyliate ovocné šťavy atď., Môžete multitool opláchnuť v slabom roztoku saponátu a vody. Opäť vysušíme a ošetríme olejom.


Decht a podobné látky
Ak chcete odstrániť decht a podobné látky, čistite multitool s terpentínom alebo inými minerálnymi destiláty. Nepoužívajte produkty s obsahom chlóru alebo iných agresívnych látok. Prípravok WD-40, vytlačí vodu aj z kĺbových spojov a váš multitool spoľahlivo ochráni pred koróziou.

Divize Distribution | Naše značky Ledlenser, Wiley X, Setolite, GoalZero, Lifesaver
Copyright © 2024 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů